Jak hrát Sazka Fantasy

Princip hry Sazka Fantasy.

Jak hrát Sazka Fantasy

Princip hry Sazka Fantasy.

Rady k hokeji

Sledujte soupisky

Hokej je náročný sport a mužstva v něm za sezónu odehrají velké množství zápasů, někdy i velmi rychle po sobě. Hráči se mohou snadno zranit nebo se trenér může rozhodnout daného hráče nechat odpočinout.

Konečná soupiska hokejového týmu se proto sestavuje až krátce před zápasem, a také vám se proto vyplatí sestavování vašeho týmu neuspěchat a sledovat aktuální dění, abyste správně zvolili hráče, kteří mají největší šanci se v utkání prosadit.

Rozdělení do formací a výkony hráčů

Cena hráčů ve hře skutečně vyjadřuje jejich předcházející výkony a je tedy základním ukazatelem, co od nich lze očekávat. Vybírat jen ty nejdražší útočníky se ale ne vždy vyplatí a také to ne vždy rozpočet dovolí. Máte-li více času, přihlédněte při výběru kromě ceny, předchozího bodového zisku a umístění ve formaci také k jejich osobním statistikám, dohledatelným v dalších zdrojích.

Zatímco u nejlepších útočníků je téměř jisté, že budou mít dostatek gólových příležitostí, hráče z druhého (a jiného) útoku můžete vybírat například podle statistiky TOI (Time on Ice – čas na ledě). Čím více času totiž na ledě hráč tráví, tím více má příležitostí zabodovat. TOI a další statistiky jako počty střel a branek lze najít v oficiálních zdrojích konkrétních hokejových lig.

Gólman

Význam brankáře se rozhodně nevyplatí podceňovat. U hokejového gólmana je totiž bodový zisk mnohem předvídatelnější než u útočníků. Důvodem je, že brankáři jsou hodnoceni také za zákroky, kterých mohou mít během zápasu desítky, zatímco sebelepší útočník nemusí za zápas na hřišti dokázat téměř nic. Gólman kromě toho obdrží body také za výhru svého týmu a naopak ztrácí za obdržené branky.

Hlídejte si proto, zda vámi vybraný gólman skutečně do zápasu má nastoupit, i brankáři se totiž mezi zápasy mohou střídat. Doporučujeme zvolit gólmana z týmu, u kterého očekáváte, že obdrží nejméně branek.

Pokud si nejste jisti, kde při stavbě týmu začít, doporučujeme podívat se na aktuální sázkové kurzy na Sazkabet.cz. Podle kurzů lze snadno odvodit předpokládané šance na výhru jednotlivých týmů.

Obrana

Postavit přesně takový tým, jaký byste chtěli, se podaří málokdy. Pokud rozpočet vyčerpáte a uvědomíte si, že musíte někde ušetřit, tak by to v případě hokeje měla být obrana. Obránci totiž v hokeji obvykle přinášejí vašemu mužstvu nejmenší bodový zisk.

Kapitán

Výběr kapitána je pro vítězství vašeho týmu zcela klíčový. Máte pouze jednoho a získává dvojnásobný počet bodů (i záporných). Často to jsou právě tyto body za dobře zvoleného kapitána, které nakonec rozhodnou o vašem umístění. Volba kapitána není povinná.

Pravidla bodování

Pravidla bodování najdete na samostatné stránce a další podrobnosti jsou uvedeny na stránce Pravidla.

Máš nějaký dotaz?

Podívej se do našich často kladených dotazů, anebo napiš na fantasy@sazka.cz.

exkluzivní ceny do soutěže věnoval:
partnerský klub:
gaming ambasadoři:
partneři projektu: