Jak hrát Sazka Fantasy

Princip hry Sazka Fantasy.

Jak hrát Sazka Fantasy

Princip hry Sazka Fantasy.

Rady k fotbalu

Brankář a obránci

Jedním z klíčů k úspěchu bývá v Sazka Fantasy obvykle čisté konto obrany a brankářů. Při jejich výběru můžete zariskovat a složit všechny z jediného týmu, nebo je namixovat z více klubů. Defenzivní část týmu ale nesbírá tolik bodů jako útok a záloha, proto je lepší na těchto fotbalistech ušetřit finance a zvolit do hry ty, kteří stojí méně.

Ideální je na tyto pozice zvolit hráče, kteří třeba v domácích utkáních neinkasují tak často. V Česku je takovým typickým klubem třeba pražská Bohemka. Další statistika, kterou je potřeba u obrany řešit, jsou výhry a odehraný čas.

Záložníci a útočníci

Nejčastěji na těchto dvou postech vybíráte co nejvíce hráčů z jednoho týmu. Je to sice trošku risk. Může vám ale maximalizovat počet získaných bodů. Když hraje totiž tým s výbornou ofenzivou proti slabé obraně, je velká šance, že se právě vaši borci prosadí.

Není od věci vybírat hráče, kteří chodí zahrávat penalty nebo přímé kopy. Někteří hráči taky rádi sází na žolíky týmů, kteří sice nechodí na celý zápas, ale za vyrovnaného skóre vběhli na hřiště zvrátit výsledek pro svůj tým. V minulém ročníku to byl třeba slávista Petar Musa.

Pravidla bodování

Pravidla bodování najdete na samostatné stránce a další podrobnosti jsou uvedeny na stránce Pravidla.

Výběr kapitána

A co odlišuje ty nejlepší trenéry od zbytku? Je to výběr kapitána! Ten získává i ztrácí dvojnásobek bodů za všechny výkony v zápase. Stejně jako v opravdovém zápase je i ve vaší Fantasy sestavě jeho role velmi důležitá. Doporučujeme dát pásku na ruku hráči, který často zařizuje góly svého mužstva a je členem základní jedenáctky.

Vzhledem k tomu, že nejvíce bodů vám nasbírají útočníci a záložníci za vstřelené branky, tak by volba kapitána měla směřovat právě tam.

Jak zlepšit předzápasovou analýzu?

  • Sledujte co nejvíce zápasů. Často si všimnete povedených výkonů, které byste v zápisu nenašli. Pokud na celé zápasy nemáte čas, doporučujeme alespoň sestřih u našeho partnera na iSport.cz.

  • Umístění týmů v tabulce může dost napovědět o vývoji utkání. Ale pozor, v každém kole škobrtne některý z favoritů.

  • Všímejte si šňůr výher nebo proher jednotlivých týmů. I podprůměrný tým může být v laufu a levnější hráči pak můžou udělat skvělé bodové zisky.

  • Pokud máte čas a prostor, počkejte si na oficiální sestavy alespoň prvních zápasů kola. Hráč v základu má vždycky větší šanci na bodový zisk.

  • Mít v týmu hráče, kteří se nebojí ostrých zákroků, je na hřišti super. V Sazka Fantasy se ale více hodí výběr fotbalistů, kteří méně faulují. Snížíte tak riziko žluté nebo dokonce červené karty, za které jsou zbytečné mínusové body.
exkluzivní ceny do soutěže věnoval:
partnerský klub:
gaming ambasadoři:
partneři projektu: