Spravedlivější rozdělení bodů

Zdravím,
nebylo by možné udělat pár změn v bodování? Pár věcí je trochu zvláštních a nespravedlivých…
-když třeba odejde hráč v 59.minutě, tak je hráč vlastně úplně zbytečný… (pokud tedy nedá gól nebo asist)
Napadlo mě, že by třeba hráč mohl mít za každých 10min třeba 0,2 bodu. Vím, že byste museli zavést body i v desetinných číslech, ale to by snad nebyl takový problém ne?
-Kdyby hráč neodehrál celých 60 min, mohli byste body za vítězství nebo za rohové kopy vynásobit koeficientem odehraných minut:
např. hráč odehraje 40min, mužstvo zvítězí a má 10rohů -> vítězství+rohy= 2b+2b * 0,8 (0,8 je za 40 odehraných minut, 4*0,2) —>>> hráč by tedy i za 40 odehraných minut získal 3,2bodu.
Koeficient by mohl být samozřejmě jiný…
Děkuji za zvážení)

Nebylo :smiley:. Kolem bodování tu byly vášnivé debaty a výsledek je pořád stejný. My nejsme ti, kteří určují jak se bude bodovat. Hrál jsem několik fantasy a vždy si pořadatel určoval jak se bude bodovat. Ber nebo nech být. Bodování je pro všechny stejné a jediný efekt tvého řešení bude, že se o pár desetin zvýší celkový počet bodů tvého týmu. Myslím, že to na pořadí bude mít minimální vliv, tak nechápu včem by ta změna bodování byla k lepšímu.

6 Likes

Taktiež si nemyslím, že by sa tu malo bodovať v desatinách. :smiley:

2 Likes

Téměř všechny fantasy fotbaly světa, které znám, používají pro započtení týmových statistik pevnou hranici odehraných minut. Jinak je z toho složitá bramboračka podobná počítání výsledků skoků na lyžích. Proč je složitý systém špatně?

1. Spousta hráčů to nebude umět spočítat, hra pro ně ztratí atraktivitu a přestanou hrát.
    1. Spousta z těch, kdo to neumí spočítat, bude řvát, že mají špatně spočítané body, rozmnoží se zbytečné negativní emoce v diskusi.

Tenhle bodový systém je podle mě fajn.

4 Likes

Díky kluci :slight_smile: No, desetiny bodů jsou největší strašák, kterej si tu umim představit, to fakt nebudeme dělat :slight_smile:

4 Likes

Ano, někdy je to k vzteku, když Vám hráč odejde chvíli před šedesátou minutou, ale… No a co… Zboří se svět? Buďme rádi, že jsou lidi, kteří dělají také něco pro ostatní a řídí tuto Fantasy ligu. Fakt přežiju, že mám o bod méně. Díky za pravidla, jaká jsou.

4 Likes

No, ono často nejde jen o 1 bod, ale když se daří, tak klidně i 4-6, pokud máš hráče z týmu, který je dominantní, tedy jeho tým vyhraje (+2 body) a odkope třeba 10-15 rohů (další 2-3 body), pak je to teprve k vzteku, když odejde v 59.minutě.

Ale jinak souhlasím, podmínky máme všichni stejné, jsem rád, že vůbec něco takového můžeme hrát :+1: Díky Sazka Fantasy :heart_eyes:

5 Likes

Možná jako cena útěchy by se to dalo rozdělit na 45 min a 60+ min, tedy pokud hráč odehraje alespoň 45 minut, ale méně než 60, tak dostane symbolický 1 bod, pokud odehraje 60+ min, tak by dostal další body za případnou výhru a rohy. Někdy i 1 bod může rozhodnout celkové pořadí, ale tak jak to je, to je v pořádku.

2 Likes

Ano, to je pravda, tak pak nezbývá nic jiného, než překousnout i ztrátu šesti bodů. Je to jen hra. Ale skvělá. :+1:

1 Like

škoda, zkusil jsem to :smiley:

2 Likes