Predikce - USA vs. Německo (zápas o bronz) a CAN vs. FIN (zápas o zlato)

Zápas smutných nebo také zápas poražených. Slyšeli jsme a četli spoustu výrazů pro tento duel, ale to nesnižuje jeho kvalitu a napětí. USA přijely do Rigy s mladým týmem, který se ofenzivně slušně naladil, ačkoliv má na marodce už 4 hráče. S Kanadou jim to tentokrát nevyšlo, a to i přes jinak konzistetní výkony, které tým Jacka Capuana prokazoval během lotyšského turnaje. Američané, byť zklamaní, že si nezahrají vysněné finále mistrovství světa, se umí nabudit a prakticky připravit na klíčový zápas o bronz. Zámořský duel je pryč a teď začíná bitva s Němci! Tým kolem Moora, Garlanda, Blackwella se do Severní Ameriky nebude chtít vracet s prázdnýma rukama. Již ukázali, že se umí otřepat a soupeři pořádně zatopit. USA se dokážou spolehnout na svou brankářskou dvojici Petersen-Oettinger. Najdou recept na Německo?

A jde to i bez Draisaitla. Houževnatí Němci nečekají “jen” na stříbro či zlato jako Američané, ti dokonce čekají na obecně kteroukoliv placku z MS. Jsou hladoví, s Finy hráli vyrovnaný duel a rozhodně s mladými hráči a se zkušenými borci nebudou chtít prohrát. Tým s orlicí na dresech chtějí znovu slyšet, že jsou Nationalhelden! Zvládne Plachta s Noebelsem psychicky utáhnout tým, který má nadějné talenty v sestavě (Seider, Peterka, Reichel, Gawanke)? Pokud budou razit striktní disciplínu a zachytá brankář, šanci mají. Favorizuji ale USA, přesto tuším drama! Tak 4:3 po pr. pro zámořský celek.

Zápas o zlato již tradičně ve formátu Sever proti Severu (tedy Sever Ameriky proti Severu Evropy). Tým Gerarda Gallanta se v základní skupině hledal, první zápasy nebyly absolutně zvládnuté a experti už javorový list odepisovali. I přesto, že hrozila blamáž a historický nepostup do vyřazovaích bojů, po příjezdu Mangiapaniho se zejména první formace s Adamem Henriquem oživila a krůček po krůčku začala táhnout tým. Zámořský celek těsně pronikl do čtvrtfinále a byl to doslova šok, když “pojídač chlebů” (=Mangiapani) vstřelil branku v prodloužení proti Rusku. Tak snad Rusům dali na cestu sirup a Kanadu čekal zápas s USA. Derby nemá favorita a Kanada znovu předvedla skvělý výkon a konečně se může spolehnout na svou brankářskou jedničku - kojota Kuempera! Proti Finům to budou mít těžké. Prorazit takovou tvrz, kterou střeží Kaski, Ohtamaa nebo Määttä není vůbec lehké. Je to jako přebrodit tisíce jezer - doslova! Ale ambice vrátit Finům dva roky starou porážku z Bratislavy je prostě výzva.

Finové by rádi navázali na výkony z poslední doby. Jako jeden z mála týmů šampionátu hráli dobře, bez výrazných výkyvů a v čele s talentem Antonem Lundelem. Suomi disponují strategickou a striktní hrou, která je založena na disciplíně a silnými protiútoky. Vzadu Finové mají prakticky jisto a není jednoduché se dostat do jejich svatyně. Stratég Jukka Jalonen chce znovu světu ukázat, že spojení Jalonen a Suomi znamená úspěch. Úkolem bude zastavit ofenzivní borce javorových listů a prolomit, či snad znejistit Darcyho Kuempera, který nejednou na turnaji zaváhal. Tuším, že Finsko může znovu zdvihnout pohár a obhájit své prvenství. Defenzivní hra prostě přináší ovoce. Takže 2:1 pro Jalonenův výběr.

3 Likes