Olim. Hry Nominace

Co na to říkáte? Myslíte že by jsme mohly zabodovat a třeba překvapit? Je sice škoda že tam nejsou hráči z NHL . Je to zas pro někoho nová zkušenost a může se ukázat … Je škoda teda že tam nevzal spíše ty mladší hráče který by se třeba zároveň chtěli ukázat noo aspoň toho Blumela s Dynama mohl vzít :slight_smile: Ale třeba kluci ukáží bojovnost a sehranost a překvapí úspěch budem držet palce a uvidíme:)

2 Likes

Těžko říct, vlivem pandemie se sestava může ještě promíchat. Máme poměrně starší výběr (průměr 29,7), ale třeba Finové vyrukovali ještě se zkušenějším týmem. Olympijské hry jsou spíše turnajem za zásluhy ve smyslu kariéry a dlouholeté práce. Osobně bych ukázal na mladší, klidně bych zariskoval jako to udělaly USA, které jedou s chlapci z univerzit. Chybí mi Blümel, Chlapík (nejlepší hráč ligy), Lang hraje letos v Plzni solidně, obránce Gazda (aspoň jako 7. bek). Mám rád, když se trenéři nebojí oslovit mladé hráče na hranici juniorky, otrkají se, mohou překvapit, mají drive a chuť se porvat o každý centimetr ledu a navíc mají na to energii a sílu. Se vším respektem k Červusovi, Sobotkovi…chápu, že tam jedou i jako mentoři, ale takhle se náš hokej moc nepohne. Budu fandit, ale vidím čtvrtfinále jako strop. Nebál bych se vsadit na americký výběr nebo švédský. Rusko má sice zase nabitý kádr prakticky z KHL, ale oni zas mohou doplatit na netýmovost a egoismus.

1 Like

To určitě ano myslím si to samé že mladý hráči by ses chtěli ukázat a třeba byli i úspěšný… Je jasný že trenér chce starý mazáky který už to mají z sebou , ale pochybuju o tom že by se chtěli tak ukázat jako ty mladší který to chtějí někam dotáhnout je to přeci jenom škoda že vybral radši ty starší mazáky který už něco dokázali a pochybuju o tom že dotoho půjdou na plno … No necháme se překvapit ale také si myslím že čtvrtfinále je pro nás úspěch možná se dostaneme do semifinále ale to bude naše maximální výkon na finále pochybuju že stím to týmem by jsme se tam mohly dostat :slight_smile: Ale uvidíme můžou překvapit :slight_smile:

1 Like

Já to vidím na čtvrtfinále, protože ti starší hráči už takové tempo nedávají, což může být achillova pata. Ta sázka na “jistotu” a “zkušené hráče” je bohužel taktika českých trenérů už dvě dekády a Pešán to nijak výrazně nezměnil (nepočítám pár přáteláků), ačkoliv to byla jeho jedna z úloh. Obávám se, že to bude sprcha a nutná lekce, která nám dá jasný signál, že stagnujeme a dohání nás Švýcaři a Němci. Na druhou stranu nejsme jediní, kdo vsází na starší mazáky, třeba Finové mají kádr starší. Jsem zvědav no :slight_smile:

Asi tak noo hlavně pan Pešán mi jako trenér vůbec nic neříká… Jen to co se o něm píše a moc slávy za sebou nemá … a hlavně posledních 6 zápasů očividně kluci nezvládly a není to hráčema ale záleží kdo vás vede a co od vás očekává a ne to že pozve hráče k 30 a očekává od nich že předvedou svůj největší výkon… spíš by to chtělo dávat mladým hráčům kteří se chtějí ukázat a někam to dotáhnout a zrovna Ty Turnaje jsou pro ně ideální šance a ne pro hráče který si to jedou od bruslit a nedávají to mu plný výkon který by měli předvádět a ukázat to právé srdíčko …
Pan Pešán tam podle mě nemá co dělat očividně ani nehrál pořádně hokej když bere furt staré mazáky a čeká od nich ten jejich nejlepší výkon …Za posledních 10 let u Reprezentace nepamatuji jednoho trenéra který prohrál za sebou 6 zápasů … Hlavně když nějakému trenérovi se nedařilo , tak odstoupil sám než aby ho vyhodily…

1 Like

Jako úplně bych nezatracoval zkušené hráče, těch pár v týmu musí být. Třeba takový Krejčí může týmu pomoci. Jinak trenér Pešán byl relativně dobrý ve vedení juniorů a dokázal dobře pracovat s libereckou mládeží. Pravda, nemá za sebou viditelnější úspěch, mám spíše pocit, že není moc lidí, kteří by chtěli dělat tuhle práci v době, kdy český hokej stagnuje, což je chyba samotného systému, který se roky nemění. Tady se stále čeká na nějaký zázrak nebo obrat, ale ten nepřijde ani výměnou trenéra. Primárně by ale český trenér měl být odvážný a ne vozit hráče kolem 30 let věku na velké turnaje, protože mají více zkušeností. Nikam se nesestupuje, je to možnost, jak dát šanci novým hráčům, kteří by mohli být příslibem do reprezentace.

1 Like

Asi tak noo neříkám starší hráče proč ne… Ale třeba zrovna krejčí vede třeba Olomouc jako ten nám pomoct ale je škoda třeba takovej Plekanec boduje v každém zápasů a že ukončil kariéru v Reprezentaci nic neznamená… Vždycky se říkalo pokuď na to máš áje klidně 35 let tak ať jede ale musí mít formu ten hráč… ale neodbruslí to ale můžou pomoct …Ale když vidíš to jak to je v České Extralize každý tým má jednoho staršího v týmu nebo co přišli s NHL a vedeto tam např. Kladno - Plekanec , Olomouc - Krejčí , Ve Spartě je Chlapík který se snaží bodovat v každém zápase … škoda i z toho Dynama tam kvetou dobrý hráči jako Blümel, Heřcik,Rohlík,
Nebo třeba Kometa jedna výchozí hvězdička Pan Eduard Šále kterému je 16 let U20 za 30 zápasů 35g 37 A toho bych tam klidně bych vzal a myslím si že by možná ukázal i víc než některé hráči který tam máme napsaný… omlouvám se za chyby.

1 Like

Určitě, každý tým má svého tahouna, který je zkušenější. Jinak Chlapík je mlaďas, ale velký talent a ten už má namířeno do Švýcarsku. Základním kamenem je důvěra, a ta bohužel vůči mladým hráčům není taková, aby zaplnili min. 50 % nominovaného mužstva. Ale s českou reprezentací se to veze už dlouho, z dob naganské éry, kdy jakoby si nechceme přiznat, že éra této generace už skončila a je nutné přeladit na novou. Jinak co se týká olympijské nominačky, je k tomu tento příspěvek (Jak by vypadala vaše ideální jedenáctka nominovaná na hokejový turnaj v rámci ZOH? - #5 od MarkusHerning), vede se k tomu i diskuze, můžeš jmenovitě napsat, koho bys tam viděl nejraději plus důvod.