Nová parta a preview Ligy bláznů 2022/23 v Premier League

Nová sezóna fotbalové Premier League začíná 5.8. ve 21 hodin zápasem Crystal Palace vs. Arsenal. Zde je preview Ligy bláznů 2022/23 s obsazením jednotlivých soutěží a taky pozvání do dnes nově založené party v třetí lize. Pro přihlášení a vstup do party Liga Bláznů PREMIER LEAGUE 3B odkaz zde >> Sazka Fantasy. Nechybí ani náhled jak vidí letošní ročník správce Ligy bláznů PIRATES

1. Premier League: pátý ročník na Sazce Fantasy slibuje neméně zajímavou bitvu jak v ročníku 2021/22, kde s náskokem tří bodů zvítězil ZAVESACS, který průměrově patřil do běžného průměru soutěže. O titulu bude opět rozhodovat bdělost a připravenost nastoupit ke všem utkáním v plné zbroji, především v zimním období k vloženým zápasům s předehrávkami a dohrávkami.

Letošní první liga bude náročnější než loni, průměrově výrazně slabší týmy propadli do druhé ligy a nahradila je skupina šesti postupujících „vlčáků“, kteří průměrově převyšují polovinu stávajících družstev. Mírnými favority na zisk titulu jsou týmy FMCITY, FCVP a StanleySK, který má na svém kontě již dva mistrovské tituly. K této trojici lídrů z loňského ročníku budou zřejmě patřit i jako černí koně soutěže nováčkové Rosi25k, BuffaloBill a KubajsACS.

Tipovat mistra je opravdu obtížné, přidat se do party k jmenovaným kandidátům se může víceméně kdokoliv, neb loňský průměr neměl nikdo nižší, jak 45 bodů na kolo, přitom běžný průměr týmů byl 52 bodů/kolo. Stejný náboj jako v bitvě o titul bude mít též bitva o udržení, kde víceméně není žádný outsider.

2. Premier League: se řádně promíchala a je zde dvanáct nových týmů. Pět týmů sestoupilo z prvé ligy a sedm týmů postoupilo z třetí ligy. Mezi žhavé kandidáty postupu do 1. ligy jsou loňští účastníci Stanikxxx, Ondri77 a pět nováčků z třetí ligy. Pro některé z týmů Sweed, Teplicky, icecube58, pjulek a Wojtylla, bude zřejmě druhá liga letos jen přestupní stanicí.

Kdo se udrží a kdo sestoupí, ukáže až zodpovědnější přístup k zápasům při tvorbě sestav. Předpokládaný průměr skupiny je 42 bodů na kolo, je ale možné, že sestupem z první ligy „anglické“ trápení pro některé týmy nekončí.

3. Premier League: je nejnižší soutěž a opět bude „velkou neznámou“, neb je zde 14 nových týmů. Pět týmů sestoupilo a devět týmů zde okusí anglickou ligu vůbec poprvé. Mezi žhavými kandidáty na postup se jako jediný objevuje se 100% hodnocením vůbec v celé Premier League tým VIBE. Je to sice nováček Ligy bláznů, ale v jarní sezóně Premier League byl v žebříčku Sazka Fantasy z 6659 týmů umístěn na 16. místě. Celkem se bojuje o čtyři postupová míst a tak někdo z šestice favoritů zřejmě zůstane na ocet. Míchat postupovými kartami bude ale minimálně dalších 12 týmů.

2 Likes