LIGA BLÁZNŮ, konečné tabulky a žebříček koučů v Fortuna Liga 2021-2022

Než začne nová sezona, tak je tady ohlédnutí za minulou sezonou kde před startem ligy 2022/23 proběhly sestupy, postupy a reorganizace soutěží. Pro novou sezonu se již zaplnily 3. ligy a pro nové zájemce je otevřena Liga bláznů Divize, tak vyhledejte partu a požádejte si případně o vstup.

Rekapitulace - 1. LIGA BLÁZNŮ 2021/22: prvního titulu Mistr Ligy bláznů se dočkal tým SPERMOSONIK, který loni při shodě bodů přišel o prvenství jen díky zradě „fantasy score“. Letos již ale bodově kraloval a zvítězil zcela suverénně s náskokem sedmi bodů před týmem ZORZZ, třetím na bedně byl FCMA.

Velkým překvapením a letošním oživením nejvyšší soutěže bylo umístění pátého FCVP, který jako nováček loni postoupil na „Divokou kartu“ za umístění v žebříčku LB až ze 4. ligy. Naopak trochu zklamaný musel být tým ACSPraha17, který měl nejvyšší průměr z celé Ligy bláznů, ale skončil až na pátém místě.

Z prvoligových nováčků se mimo FCVP zabydleli v nejvyšší soutěži FMCITY, Koblizka007, StanleySK i OCHD. Zpět do druhé ligy se vrací Okurka a poprvé po pěti letech opouští soutěž Mistr z roku 2019/20 FCKralupy13. Poprvé z první ligy padá i štika předchozích ročníků tým ZavesACS, opakující se starosti se záchranou letos již nezvládly týmy PISTOLNÍK a ROVINKY.

 • Letošní sezónu 1. Ligy bláznů dokončilo všech 30 účastníků, průměr skupiny byl 49,9.
 • Přestože některé týmy na tento průměr nedosáhly, dokázaly se v soutěži zachránit.
 • Tým FCVP byl se svým koučem celkem 12x ve výběru kola, kde mezi sebou soutěžilo všech 279 účastníků Ligy bláznů.

20.7.2022 - aktualizováno o tabulku a report z 2.ligy

Rekapitulace - 2. LIGA BLÁZNŮ 2021/22: do posledního kola bojovalo o postup devět týmů. Do cíle druhé ligy dorazil v čele VOHAJS, který jako nováček 4. ligy postupoval od sezony 2019/20, každým rokem o soutěž výše. Postup do 1. ligy a stejný osud jako přes kopírák, má za sebou DEFENDER. Uvidíme, jak se jim bude oběma dařit v nejvyšší soutěži. Po roční pauze se vrací do první ligy tým HEVY, mistr Ligy bláznů z roku 2018/19. Z čtvrtého místa postupuje RAKITIC, který o návrat bojoval dlouhé tři roky, z pátého místa postupuje ještě RowdiesACS, který se do nejvyšší soutěže probojoval poprvé.

 • V průběhu sezóny bylo vyřazeno z druhé ligy pět účastníků a tak do třetí ligy sestupoval pouze jediný tým, JEDEME.
 • Celkem 21 týmů z prvopočáteční třicítky se objevilo v sestavě kola, tým Sokol2 celkem 9x.
 • Průměr skupiny byl 45,3.
 • Nejvyšší průměr v sezóně měly týmy DEFENDER, MSKT007, VOHAJS a RowdiesACS, všichni čtyři si vybojovali účast v Superlize 2022/23.

21.7.2022 - aktualizováno o tabulku a report z 3.ligy

Rekapitulace - 3. LIGA BLÁZNŮ 2021/22: byla nečitelná skupina, kam propadali účastníci z 2. ligy a postoupili nejen nejlepší ze 4. ligy ale také „vlčáci“ z 5. ligy. Zajímavé bylo, že měla vyšší průměrovou úroveň než 2. liga. Postup do druhé ligy si vybojovalo nejen pět nejlepších FRYDEK, HIRSCH, KOHINHO10, SOKOL2 a SIFO, ale i ostatní účastníci této ligy, díky plánované reorganizaci.

 • V průběhu sezóny bylo vyřazeno z třetí ligy šest neaktivních účastníků a tak nikdo nesestupoval.

 • Celkem 16 týmů z prvopočáteční třicítky se objevilo v sestavě kola. KOHINHO10 figuroval ve výběrech celkem 8x.

 • Průměr skupiny byl 45,4 bodů/kolo. Nejvyšší průměr v sezóně měl tým FRYDEK ale i dalších sedm v pořadí bylo průměrově nadstandardních.

 • Týmy FRYDEK, PIVARNIK, HIRSCH, KOHINHO10, Sokol2, SIFO, MAVERICK65 a ATMEN si vybojovaly právo účasti v Superlize 2022/23.


22.7.2022 - aktualizováno o tabulku a report z 4.ligy

Rekapitulace - 4. LIGA BLÁZNŮ 2021/22: čtvrtá liga se jako jediná mohla rovnat s první ligou, co se týče počtem a aktivitou zúčastněných. Soutěž byla stabilní a v průběhu ročníku byl vyřazen pouze jeden tým.
Šest nejlepších týmů nepostupovalo do třetí ligy, ale díky výborným průměrům a reorganizaci až do druhé ligy. Bude zajímavé sledovat, jak si v druhých ligách povedou týmy BuffaloBill, ONDRI77, JANKY73, LOWBUDGET, ONDRAS a HELLMANUNITED.

 • Ostatní účastníci čtvrté ligy díky reorganizaci postupují a jsou zařazeni do nově vytvořených třetích lig.
 • Celkem 22 týmů se díky svým koučům objevilo v sestavě kola, JANKY73 figuroval ve výběrech celkem 7x.
 • Průměr skupiny byl 42,81 bodů/kolo. Nejvyšší průměr v sezóně měl BUFFALOBILL a v třicítce nejlepších loňského ročníky byly ještě LOWBUDGET, ONDRAS a ONDRI77. Všichni si vybojovaly právo účasti v Superlize 2022/23.

23.7.2022 - aktualizováno o tabulky a report z 5.ligy

Rekapitulace - 5. LIGY BLÁZNŮ 2021/22: páté ligy, jako nejnižší soutěže sloužily pro začlenění nováčků do Ligy bláznů. Vyznačují se často nespolehlivostí zúčastněných, ale mají jedno velké plus, vždy se objeví nějaká hvězda, která poté zůstává zářit na nebi LB.

Ti co letos vydrželi hrát do konce soutěže, jsou po reorganizaci přeřazeni do třetích lig. Pro nováčky a vyřazené týmy, co chtějí znova začít, zůstane jediná nejnižší soutěž a to DIVIZE.

Díky nadstandardním průměrům vystřelila 5A. liga do druhé ligy týmy PepACS a PROCHY, 5B. liga týmy StarejBruna, PAJINHO a 5C. liga týmy TEPLICKY, FANDAB.

Celkem 47 týmů z pětasedmdesátky účastníků pátých lig se objevilo v sestavě kola, PAJINHO figuroval ve výběrech celkem 6x.

Průměr pátých lig se pohyboval cca kolem 40 bodů/kolo. Nejvyšší průměr v sezóně měl tým TEPLICKY, který si jako jediný z páté ligy vybojoval právo účasti v Superlize 2022/23.


24.7.2022 - příspěvek aktualizován o žebříček koučů

6 Likes

Přidána tabulka a report z druhé ligy.

2 Likes

Příspěvek aktualizován o tabulka a report z třetí ligy. Pro nové zájemce je celkem 11 volných míst v třetích ligách. Pokud máte zájem se přidat do komunity Ligy bláznů, požádejte si v některé z lig o vstup.

Příspěvek aktualizován o tabulka a report z čtvrté ligy. Třetí ligy jsou víceméně obsazeny, pro nové zájemce je otevřena Liga bláznů DIVIZE. Pokud máte zájem se přidat do komunity Ligy bláznů, požádejte si o vstup.

1 Like

V příspěvku doplněny tabulky a report k pátým ligám. Nová struktura pro sezonu 2022/23 bude vypadat takto, viz obr. Třetí ligy jsou víceméně obsazeny, pro nové zájemce je otevřena Liga bláznů DIVIZE. Pokud máte zájem se přidat do komunity Ligy bláznů, požádejte si o vstup.

2 Likes

Tak to by bylo z hodnocení loňské sezony Liga bláznů 2021/22 asi vše. Pokud máte zájem se přidat mezi hráče Liga bláznů 2022/23, požádejte si o vstup do party a skupiny >> Liga bláznů DIVIZE.

2 Likes

Pokračování diskuze z LIGA BLÁZNŮ, konečné tabulky a žebříček koučů v Fortuna Liga 2021-2022:

2 Likes